Jesteś tutaj: Strona główna > Wolontariat > rok szkolny 2014/2015

Nasze działania w roku szkolnym 2014/2015

     Wojtek Gruszczyk i Wojtek Kopeć – jesteśmy uczniami klasy 1B i wspólnie z wychowawcą, Panią Bożeną Wierońską bierzemy aktywny udział w akcjach charytatywnych. Chcielibyśmy lepiej poznać ideę wolontariatu i w praktyce przekonać się jaką wartość ma bezinteresowna pomoc. Zwieńczeniem  naszych działań będzie stworzenie prezentacji multimedialnej, a nagrodą zdobycie tytułu Wolontariusz oraz wpis na świadectwie: Aktywny udział w wolontariacie.
 
Biegniemy dla Mai
      Dnia 23 listopada wzięliśmy udział w akcji charytatywnej "Bieg dla Mai".  Maja Piątek jest 5 - letnią dziewczynką, która zmaga się z chorobą nowotworową. Obecnie przebywa w szpitalu we Wrocławiu, gdzie przechodzi ósmą chemioterapię. 
     W biegu wzięło udział kilka tysięcy uczestników. W śród nich my – drużyna naszego gimnazjum – chętna do bezinteresownej pomocy,  gotowa by zmierzyć się z własnymi słabościami i w ten zimny, niedzielny poranek wspomóc potrzebującą Maję i jej rodzinę.
     Bardzo dziękujemy wszystkim tym, dla których idea pomagania innym jest ważna, a los drugiego człowieka nie jest obojętny. 
Relacja video - tutaj
Relacja zdjęciowa - tutaj
 
Szlachetna Paczka
 Relacja z akcji na stronie głównej - tutaj
 
Kwesta na hospicjum
Więcej zdjęć z kwesty - tutaj.